Akcesoria westernowe

Jazda konna to wiele możliwości dla każdego, można jeździć rekreacyjnie bądź profesjonalnie skakać przez przeszkody a nawet „tańczyć” z koniem w ujeżdżeniu. Jeździectwo to wiele dziedzin a jedną z nich jest jazda westernowa.
Wiele początkujących jeźdźców zdaje sobie sprawę z tego, że siodła westernowe są bardzo wygodne w dosiadzie, przy kłusowaniu nie trzeba unosić bioder a sama jazda konna w takim siodle jest bardzo komfortowa.
Jakie akcesoria są potrzebne aby być dobrze przygotowanym do jazdy westernowej?


1. Siodło westernowe

Są to duże, ciężkie siodła zwykle z rączką z przodu do trzymania jedną ręką wraz z wodzami, duże i szerokie strzemiona. Producent akcesoriów westernowych Wildhorn posiada szeroki wybór siodeł a także podkładek do jazdy na oklep. Jeżeli zakup takiego siodła nie jest jeszcze pewny, zawsze można spróbować najpierw z podkładką, która posiada popręg oraz strzemiona w zestawie.


2. Ogłowie westernowe

Ogłowia do jazdy westernowej różnią się od klasycznego ogłowia, tym, że albo nie posiada ono wędzidła albo nachrapnika. Ten rodzaj ogłowia posiada różne wzory indiańskie bądź są plecione ze skóry na naczółku, posiadają dużo zdobień typu tooling.3. Podkładki pod siodła westernowe

Jeżeli już zdecydujemy się na zakup takiego siodła, należy pamiętać o podkładce tak samo jak pod klasyczne siodło stosujemy czapraki. Podkładki są prostokątne, posiadają grube wypełnienia i zazwyczaj miękkie podszycie z futerka.
Stosuje się je pod ciężkie siodła dla ochrony końskiego grzbietu.


4. Dodatki do siodła

Jeśli chcemy zakupić więcej sprzętów to z pewnością przydatne mogą być torby i sakwy na siodło westernowe, które doskonale nadają się na wyjazdy w teren bądź weekendowe wypady z koniem.
Dodatkowo można pomyśleć nad dodatkową parą strzemion, których wybór jest bardzo szeroki.
Prócz tego można również wyposażyć się w ostrogi wraz z paskami do ostróg.
Jazda konna w siodle westernowym ze specjalnym ogłowiem, może okazać się nie taka łatwa. Przed zakupem akcesoriów westernowych warto spróbować jazdy konnej z kimś doświadczonym, kto doradzi nam jak prowadzić konia z innym ogłowiem, dla bezpieczeństwa oraz ochrony naszego konia.
Życzę każdemu, kto próbuje nowych dziedzin jeździectwa samych sukcesów i dobrej zabawy!