Jazda po bezdrożach bez biegów

Jeżeli chcecie poczuć wiatr we włosach, a nie dysponujemy kabrioletem, to jest na to sposób. Taką możliwość daje jazda quadem.

Quady inaczej ATV (eng. All-terrain-vehicle) są czterokołowymi pojazdami przeznaczonymi do rekreacyjnej jazdy. Ich użycie zgodnie z angielską nazwą predysponuje do wykorzystania ich w prawie każdym terenie. Pokonywanie pagórków, wąwozów, drobnych przepraw rzecznych nie powinno stanowić dla tych maszyn problemu. Quady można podzielić na trzy typy: sportowe, terenowe, rekreacyjne. Cena samego sprzętu nie jest tania i plasuje się w przedziale 1 500 – 45 000 zł. Dlatego jeżeli jeszcze nie wiecie czy chcecie kupować taki sprzęt możecie zdecydować się na kilku-godzinny wynajem i wyprawę pod okiem instruktora.

My wybraliśmy tą drugą opcję i przetestowaliśmy jazdę quadami po zróżnicowanym leśnym terenie. Sama przejażdżka trwała ponad godzinę, ale dostarczyła wyjątkowych wrażeń. Przebijanie się swoimi kończynami przez leśne konary i krzaki pozostawia niewielkie pamiątki na ciele. Na quadzie nie ma wiele elementów ochraniających kierowcę. Jeżeli siedząc okrakiem na maszynie, popuścimy za bardzo wodzę fantazji, to możemy być nieopacznie zmuszeni do wyhamowania wybraną częścią ciała na napotkanej przeszkodzie. Plusem quadów jest brak skrzyni biegów. Umożliwia to nauczenie się podstaw obsługi tych maszyn w bardzo krótkim czasie.

Polecamy taką aktywność wszystkim, którzy chcieliby zdobywać nieutwardzone szlaki i dojechać w miejsca niedostępne dla większych pojazdów czterokołowych. Plusem tej aktywności jest jej uniwersalny charakter. Pora roku nie stanowi tutaj przeszkody. Zróżnicowanie warunków pogodowych może wręcz zapewnić dodatkowych wrażeń.
W okolicach Warszawy quadów można spróbować w:

  • Quadfun (quadfun.pl) – dedykowany do jazdy quadem tor o powierzchni 2 ha
  • Akademia 4X4 (akademia4X4.pl) – tor do jazdy quadem ok 1 km oraz możliwość organizowania dedykowanych wypraw
  • Extremalne4x4 (extremalne4x4.pl -jazda w terenie
  • Qzabawa (qzabawa.pl) – możliwość wynajęcia quadów na wycieczkę po trasach leśnych
    Rentride (www.rentride.pl) – wypożyczalnia quadów

 

[Kiedy] Cały rok (niektóre tory mogą być zamknięte w zimie)

[Gdzie] Outdoor – wyznaczone miejsca i dedykowane tory do jazdy

[Cena] 120 – 200 zł za godzinę