Niezbędne w stadninie

Gdy zaczynamy regularnie jeździć konno i planujemy rozpocząć karierę związaną z końmi zwykle pewnego dnia przychodzi marzenie aby otworzyć własną stadninę dla swoich koni bądź nawet otworzyć ośrodek jeździecki dla nowych młodych przyszłych jeźdźców.
Jak już zdecydujemy się na ten krok, przychodzą koszty w postaci zakupu terenu , na którym można wybudować stajnie wraz z boksami bądź można kupić teren po wcześniejszej stadninę. Następnie gdy już uporamy się ze wszystkimi potrzebnymi papierkami i w końcu sprowadzimy nasze konie trzeba pamiętać o wyposażeniu stajni.


W nowej stajni nie trzeba mieć wszystkiego co było dostępne w naszej wcześniejszej stajni, w której stał nasz koń, wszystkie potrzebne akcesoria można zakupić z czasem aż dojdziemy do momentu, że wszystko co potrzebowaliśmy wcześniej będzie na wyciągnięcie ręki.
Poniżej przedstawię najpotrzebniejsze akcesoria, które należy zakupić jeszcze przed transportem naszego konia.

1. Wiadra, miski, żłoby

Przed powitaniem naszego konia w jego własnej stajni, warto zakupić kilka wiader i żłobów i porozstawiać na padoku wiadra z wodą i umieścić w stajni wiadro na paszę dla naszego konia. Dobrym wyborem są miękkie, giętkie miski, które wygodnie się przenosi i można je stosować zarówno do przenoszenia wody jak i paszy dla naszego konia. Prócz tego warto posiadać przynajmniej jedną miskę, z zaczepami na boks bądź na płot przy padoku.

https://www.equishop.com/pl/zloby-i-wiadra-dla-koni/20741-waldhausen-szufelka-platikowa-do-paszy-dla-konia.html
https://www.equishop.com/pl/zloby-i-wiadra-dla-koni/15576-busse-wiadro-tubtrug.html
https://www.equishop.com/pl/zloby-i-wiadra-dla-koni/20746-waldhausen-przenosny-pojemnik-na-pasze-dla-konia-z-wieszakami-i-raczka.html
https://www.equishop.com/pl/zloby-i-wiadra-dla-koni/9537-busse-wiadro-na-pasze-do-zawieszenia-pro.html


2. Siatki na siano

Siatki na siano można zawiesić w każdym miejscu gdzie nam pasuje, wypełnić sianem a koń już od pierwszego wejścia będzie miał zajęcia na dłuższy czas a dzięki nim szybciej oswoi się z nowym otoczeniem.

https://www.equishop.com/pl/siatka-na-siano/15630-busse-siatka-na-siano-little.html


3. Środki pielęgnacyjne dla konia

Jeśli we wcześniejszym ośrodku jeździeckim stosowaliśmy częściowo środki pielęgnacyjne, które oferowali tam należy pamiętać aby zakupić podstawowe oleje do kopyt czy szampony dla konia, repelenty oraz inne najpotrzebniejsze kosmetyki, które stosujemy, a resztę środków można kupować stopniowo aż dotrzemy do momentu, że więcej nie będzie potrzebne na dany moment.

https://www.equishop.com/pl/pasty-do-kopyt/23606-over-horse-daily-oil-olej-do-pielegnacji-kopyt-konia-550-ml.html
https://www.equishop.com/pl/smar-do-kopyt/50-veredus-smar-do-kopyt-honey-hoof-1l.html
https://www.equishop.com/pl/pielegnacja-konia/14780-over-horse-preparat-do-grzywy-i-ogona-cheval-silk-650ml.html
https://www.equishop.com/pl/repelenty-preparat-na-owady-dla-koni-spray-na-owady-dla-koni/17117-absorbine-preparat-przeciwowadowy-ultrashield-brand-946-ml.html


4. Akcesoria do sprzątania stajni

Oczywiście to z czego korzystaliśmy wcześniej pozostaje w stadninie a my musimy zakupić wszystko co będzie potrzebne czyli wiadra, grabie, skrzynki do przechowywania akcesoriów jeździeckich oraz inne przedmioty, które uznamy, że są nam potrzebne. W ofertach firm pojawiają się zestawy do czyszczenia, w których są grabie wraz z dużą szufelką. Przydałyby się również widły i miotła.

https://www.equishop.com/pl/zloby-i-wiadra-dla-koni/9548-busse-wiadro-na-pasze-skladane.html
https://www.equishop.com/pl/czyszczenie-stajni-sprzatanie-stajni/18863-horze-skrzynka-na-szczotki-smart.html
https://www.equishop.com/pl/czyszczenie-stajni-sprzatanie-stajni/20814-waldhausen-zestaw-do-czyszczenia-w-stajni.html
https://www.equishop.com/pl/czyszczenie-stajni-sprzatanie-stajni/17366-horze-zestaw-do-sprzatania.html


Każdy jeździec i jego koń mają inne potrzeby i wymagania, należy pamiętać, że jeśli jest coś co stosowaliśmy regularnie należy to kupić do naszej własnej stajni.
Gdy już nadejdzie moment wprowadzenia naszego konia do jego własnej, nowiutkiej stadniny i zaczniemy go do niej przyzwyczajać, to jest dopiero początek spełnienia naszych marzeń. Wszystko co będzie potrzebne prędzej czy później i tak będziemy mieli a na dobry początek lista powyżej może okazać się przydatna.

Życzę wszystkim spełnienia jeździeckich marzeń!