Oficerki jeździeckie

Jeździec w oficerkach Sergio Grasso

Nieodłącznym elementem stroju każdego jeźdźca są oficerki jeździeckie. Trudno oczekiwać bez nich, że jazda będzie bezpieczna i komfortowa. W asortymencie salonów jeździeckich odnajdziemy różne rodzaje tych butów. Wiadomo, że oficerki dobrze jest przed zakupem przymierzyć w sklepie, jednakże nie zawsze mamy taką możliwość. Ogromna część zakupów jest dokonywana w dzisiejszych czasach za pośrednictwem Internetu, gdyż jest to dla nas łatwiejsze. Zatem jak wybrać właściwy rozmiar butów jeździeckich na odległość? W tym artykule przedstawimy uniwersalne wskazówki, jak dokonać pomiarów, aby wybrać odpowiedni rozmiar oficerek do naszych potrzeb.

Podczas zakupu oficerek istotne są dla nas trzy rozmiary. Długość stopy, wysokość buta i obwód łydki w jej najszerszym punkcie. Długość stopy zmierzyć należy od dużego palca do zakończenia środka pięty. Tak otrzymany wymiar odnośmy do tabeli. Tym sposobem dowiemy się jaki rozmiar obuwia jest dla nas odpowiedni. Ściągnięcia miar wysokości dokonujemy poprzez ustalenie) odległości pomiędzy podłogą, a trzonkiem kości strzałkowej (mierzonej na zewnątrz nogi), a także mierzymy odległość od ziemi do zgięcia kolana (mierzone z tyłu). Obydwa rozmiary muszą być jednakowe, jeśli jednak tak nie będzie realizujemy procedurę, gdyż gdzieś popełniliśmy błąd. Na tej podstawie dobierzemy wysokość oficerek sczytując tą wartość z tabeli. Kolejnym etapem jest pomiar obwodu łydki. Tą wartość mierzymy siedząc. Ważne, żeby nasze kolana były zgięte pod kątem 90*. Wymiar ściągamy w najszerszym miejscu łydki. Uzyskany wynik pomiarów porównujemy z tabelą. Trzeba tu zaznaczyć, że są to uniwersalne wskazówki i jeżeli jakiś producent ma odmienne wytyczne dotyczące ściągania wymiarów trzeba przestrzegać wskazówek przez niego udostępnionych. Wszystkie rozmiary pobieramy mając założone bryczesy oraz skarpetki.

Pamiętajmy aby sprawdzić czy dany sklep internetowy gwarantuje możliwość zrealizowania zwrotu bądź wymiany zakupionego towaru oraz na jakich zasadach jest to realizowane. Niektóre modele oficerek dla jeźdźców, ze względu na ilość dostępnych wymiarów jest robiona konkretnie dla danego jeźdźca i wtedy zwrócenie albo wymiana może być niemożliwa. Dlatego tak istotne jest, żeby przestrzegać indywidualnego opisu ściągania miar danego produktu i odwoływać się do tabelek rozmiarowych dla niego przeznaczonych. Nie można posiłkować się tabelami ogólnymi, gdyż rozmiary poszczególnych producentów mogą się znacznie różnić. Jeżeli jednak dany model jest na stałym wyposażeniu danego sklepu, to nie mamy się czego obawiać nawet jeśli nie dobierzemy odpowiedniego rozmiaru albo modelu zawsze będziemy mogli zwrócić taki produkt bądź wymienić rozmiar na inny.