Spodnie dla jeźdźca

Zimowy okres jest trudny nie tylko dla konia, ale i dla jeźdźców. Pomimo tego, że jest zimno nie musimy rezygnować z naszych treningów. Trzeba wiedzieć jak się odpowiednio przygotować do cięższych warunków atmosferycznych. Obecnie w sprzedaży znajdziemy pełne wyposażenie zarówno dla konia jak i jeźdźca, które usprawni i uprzyjemni zimowe treningi. W tym artykule skupimy się na tym co każdy jeździec powinien mieć w swojej szafie, żeby móc spokojnie i komfortowo realizować swoją jeździecką pasję w mroźne dni.

Po pierwsze w chłodne dni przyda nam się odpowiednia kurtka, warto aby była ona przy tym wysoce praktyczna. Warto sprawdzić z jakiego materiału została zrobiona. Materiał wraz z wypełnieniem powinien dobrze trzymać ciepło, ale oddawać wydajnie nadmiar pary wodnej na zewnątrz. Bardzo dobrze jeżeli jest to kurtka wielowarstwowa, tzn. że składa się z paru rodzajów materiałów izolacyjnych co zagwarantuje nam bardzo dobre odseparowanie ciała od niskiej temperatury. Producenci stosują różne technologie, które spełniają perfekcyjnie te założenia. Można się spotkać z kurtkami o wypełnieniu naturalnym bądź sztucznym. Zarówno jedno i drugie jest bardzo dobre. Materiał zewnętrzny musi być prosty w czyszczeniu, czyli najlepiej jeżeli zastosowano tu tkaninę funkcyjną. Kolejną bardzo istotną rzeczą jest miękka wyściółka wewnętrzna, która zapewni duży komfort noszenia. Jak już wcześniej wspomniano warto, aby kurtka była praktyczna czyli była wyposażona w sporą ilość kieszeni. Dodatkowym atutem będzie, także kaptur, który umożliwi nam na dodatkową ochronę głowy przed zimnem.

Przy okazji wyboru kurtki warto jest zaopatrzyć się w ciepłą bluzę, która sprawi, że nasz cały ubiór będzie jeszcze praktyczniejszy. Zawsze polecane jest ubieranie się w kilka warstw w mroźne dni.

Następnym bardzo istotnym elementem ubioru jeździeckiego jest czapka. Przyda się w czasie pracy w stajni oraz pracy na zewnątrz. Pamiętajmy, że większość ciepła uchodzi przeważnie przez głowę. Trzeba tu nadmienić, że nie można jeździć w czapce. Podstawą ochrony jest w tym przypadku kask, który nie koniecznie dobrze izoluje nas termicznie. Z tego powodu warto wybrać kask z wkładami. Taki jak np. Samshield, gdzie możemy na zimę założyć specjalny zimowy wkład.

Trzeba także pomyśleć o ciepłych rękawicach, które nie mogą ograniczać ruchomości palców, ale muszą sprawnie chronić skórę dłoni przed negatywnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych. Duża liczba marek jeździeckich w swojej ofercie ma specjalne wersje zimowe, które są lekkie, dopasowane i przy tym doskonale ogrzewają nasze dłonie.

Bryczesy dla jeźdźców są następnym elementem ubioru, o którym powinniśmy pomyśleć zimą. Oczywiście bryczesy nie mogą być grube, mocno podszyte co mogło by stanowić utrudnienie podczas jazdy, jednak jest wiele rozwiązań, które zapewniają idealne parametry izolacyjne przy zachowaniu niedużej grubości tkaniny. W portfolio wielu marek możemy odnaleźć bryczesy wykonane z tkanin technicznych, które cechują się dobrą izolacją oraz charakterystyką umożliwiającą na sprawne odprowadzanie nadmiaru wilgoci na zewnątrz.

Szukasz wysokiej jakości bryczesów dla jeźdźców? Największy wybór znajdziesz na www.equishop.com.

Ostatnim elementem są sztyblety bądź oficerki. Same w sobie oficerki w zestawieniu z dobrymi bryczesami powinny stanowić odpowiednią ochronę w normalnych zimowych warunkach. Jednakże, jeśli należysz do tych osób, które naprawdę nie dobrze znoszą niskie temperatury, dobrze jest pomyśleć o wersjach zimowych butów jeździeckich.

Wybór zimowych wersji elementów garderoby dla jeźdźców umożliwi nam komfortowo spędzać czas na zewnątrz bądź w nieocieplonych pomieszczeniach zamkniętych i doskonale zabezpieczy nas przed nieprzyjemnymi konsekwencjami wychłodzenia organizmu.